REHBERİM - GÖREVİM - NASIL ?

REHBERİM - GÖREVİM - NASIL ?

EY MÜSLÜMAN!

Allah (c.c.) bizleri yaratıp bu dünya hayatına gönderdi. Bununla beraber insanoğluna bu dünyada rehber edinmesi için bir kitap gönderdi, tabi o da Kur’an’dır. Ve bu kitapda insana dünyadaki görevinin ne olduğunu ve nasıl bir şekilde yerine getirmesi gerektiğini de bildirmiştir. Allah (c.c.) insanın görevini bildirirken şöyle buyuruyor: „Ben cinleri ve insanları ancak Bana kulluk etsinler diye yarattım.“ (Zariyat, 56)

EY ALLAH’IN KULU!

Bildiğimiz gibi, Kur’an’ın bir ayetini dahi inkâr etmek veya yalanlamak küfürdür. İşte bugün demokrat ve laik devletler Kur’an’ın bir çok ayetini inkâr veya iptal ediyorlar. Misal: Rabbimiz „HÂKİMİYYET ALLAH’INDIR!“ (Yusuf, 40) diye buyuruyorken, demokrasi ve laik sistemler ise „Hâkimiyyet milletindir!“ diyerek Allah’ın ayetini yalanlamış ve inkâr etmiş bulunuyorlar. Bundan dolayıdır ki, demokratik laik ve benzeri sistemler küfür sistemleridir. Ve her kim ki bu sistemleri desteklerse, onaylarsa veya herhangi birine oy kullansa, bu kişi küfre razı olmuş olur ki bu da insanı küfre sokar. Yani OY KULLANMAK ŞİRKTİR.

ÖNEMLİ SORULARA KUR’AN’IN CEVABI:

„Biz oy kullanmazsak X zihniyet iktidar olur, biz oy kullanmazsak memleket daha kötü olur, bizler İslam’a ve Müslümanlara faydalı olabilmek için ve hizmet etmek için oy kullanıyoruz“ diyen insanlara cevabımızı Kur’an’dan verelim. Madem ki gayemiz Allah’ın dinine hizmet ve O’na ibadet etmek, ki yaratılış gayemiz de budur. O zaman bırakalım da ibadet sınırlarımızı Rabbimiz bildirsin. Allah (c.c.) şöyle buyuruyor: „Halbuki onlara ancak, dini yalnız O’na has kılarak ve hanifler olarak Allah’a kulluk etmeleri, namaz kılmaları ve zekât vermeleri emrolunmuştu. İşte dosdoğru din de budur!“ (Beyyine, 5) Rabbimiz bizden hanif bir şekilde ibadet etmemizi istiyor. Hanif demek; şirkten uzak (Allah’a ortak koşmadan), ibadet etmek. Yanlızca böyle bir ibadet isteniyor.

Şayet bir insan iyi niyet ile günah işlese, acaba onun iyi niyeti haramı helal yapar mı? HAYIR! O zaman iyi niyet ile vatana millete faydalı olmak için, demokrasi ve laik düzenlere veya partilerine oy kullanan, Allah’a ortak koşan insanın iyi niyeti kendisini küfre düşmekten kurtarmaz, çünkü kendisinden istenilen Allah’a ortak koşmadan HANİF olarak ibadet etmektir. Yani OY KULLANMAK KÜFÜRDÜR.

KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM. NEFSİMİZİ KURTARALIM. „BİZE DÜŞEN, SADECE APAÇIK TEBLİĞDİR!“ (Yasin, 17) „KİM KENDİSİNE DOĞRU YOL BESBELLİ OLDUKTAN SONRA PEYGAMBERE KARŞI ÇIKAR, MÜ’MİNLERİN YOLUNDAN BAŞKASINA UYUP GİDERSE, ONU DÖNDÜĞÜ YOLDA BIRAKIRIZ VE CEHENNEME SOKARIZ. ORASI NE KÖTÜ BİR GİDİŞ YERİDİR.“ (Nisa, 115)

REHBERİM: KUR’AN! – GÖREVİM: ALLAH’A KUL OLMAK! – NASIL?: ŞİRK KOŞMADAN!

HAYIRLI DUALARINIZDA OLMA UMİDİ İLE SELAMLAR…

 

Bastırmak için tıkla!

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/cumhurbaskanligi-secimine-muslumanlar-katilabilir-mi-_d874.html
Okumaya devam edin