Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova Merkez Camii’nin insanlığın ihtiyaç duyduğu barışa katkı sağlamasını temenni etti.

Moskova Merkez Camii, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ramazan Kadirov, Mahmud Abbas ve birçok mel'un ve kâfirin katıldığı törenle açıldı.
Camii'nin Moskova'ya kazandırılmasında emeği geçen herkese şükranlarını sunan Erdoğan, “Camiimizde yapılacak ibadetlerin, edilecek duaların Allah katında makbul ve karin olmasını diliyorum. Moskova Merkez Camii'nin bugün insanlık olarak ihtiyaç duyduğumuz barışa ve dayanışmaya katkı sağlamasını Allah'tan temenni ediyorum. Burada hep birlikte şahit olduğumuz dostluk ve güven ortamını Rusya'nın ayrılmaz bir parçası olan Müslüman nüfusun ülkedeki huzurlu geleceğinin sembolü olarak görüyorum" dedi.

YILLARDIR MÜSLÜMANLARA KARŞI SAVAŞAN VE HALİ HAZIRDA SURİYE'DEKİ KATİL REJİME HEM SİYASİ HEM ASKERİ DESTEK SAĞLAYAN RUSYA ÖNEMLİ BİR ÖRNEKMİŞ!

Erdoğan, farklı inanç ve kökene sahip insanların aynı çatı altında yaşama tecrübesine Rusya'nın önemli bir örnek olduğunu vurgulayarak, “Ortak değerler etrafında müşterek hayat alanı oluşturabilmenin ve gelecek tasavvuru kurabilmenin mümkün olduğuna, Moskova'da bir kez daha şahit oluyoruz. Bu güzel manzara karşısında memnuniyetimizi ifade ederken, maalesef dünyanın pek çok yerinde tam tersi görüntüler yaşanıyor" diye konuştu.

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/d/51133/eli-kanli-katille-camii-acilisi
Okumaya devam edin