Suriye sahasından aktarılan bilgilere göre, Esed rejimi ve destekçilerinin Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib’e yönelik askeri operasyon tehditlerinden sonra Rusya’ya ait savaş uçakları, ve rejime ait helikopterler ile bölgeye yönelik yoğun bombardıman yapılıyor.

Rusya’ya ait savaş uçakları, rejim güçlerinin bölgeye yönelik füze ve topçu ateşi saldırılarına eş zamanlı olarak, bölgeye yönelik son 3 saat içinde 60’ı aşkın bombardıman düzenledi. Sahadan gelen bilgiye göre, bombardımanlarda en az 4 sivil yaşamını yitirdi.

İşgalci Rus uçakları Kuzey Hama kırsalına bağlı Sayyad köyünü yoğun bir şekilde bombalıyor.

Görgü tanıkları, İdlib’in güneyine yönelik en az 12 hava saldırısı düzenlendiğini aktarırken, bombardımanların muhalif grupların kontrolündeki el-Lattamina beldesini hedef aldığını kaydetti.

 

Katil Rejim Sivillerin Üzerine Varil bombası Yağdırdı

Rejim güçlerinin de bölgeye hava saldırısı düzenlediğini belirten görgü tanıkları, rejime ait savaş helikopterlerinin bölgeyi varil bombalarıyla hedef aldığı bilgisini verdi.

Rejim güçlerinin İdlib’in güneyindeki Abidin köyünü hedef alan varil bombalı saldırısında en az 3 sivilin öldüğünü aktardı.

Rejim ve Rus bombardımanları, dün, İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen üçlü zirvenin ardından bugün saldırı düzenledi. Zirvede sözde ateşkes çağrısı yapılmıştı.

 

 

ISLAH HABER

 

 

 

 

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/d/51212/tahran-zirvesi-sonrasi-idlib%60e-yonelik-bombardiman-yogunlasti
Okumaya devam edin