Avustralya da yaşanan yangın olaylarından sonra su ihtiyaçlarını karşılaya bilmek için Devletin almış olduğu kararda Develerin su kaynaklarını tükettiği sebebiyle 10.000 Devenin öldürülmesi istenilmişti ve öldürüldüler.

Avustralya da yaşanan yangın olaylarından sonra su ihtiyaçlarını karşılaya bilmek için Devletin almış olduğu kararda Develerin su kaynaklarını tükettiği sebebiyle 10.000 Devenin öldürülmesi istenilmişti ve öldürüldüler.

Bir yandan yangından kaçan hayvanları kurtara bilmek için ellerinden geleni yapıp bir yandanda Develerin katledilmesi için karar verilmesi içler acısı.

Kitabımız Kur’an-ı kerime baktığımızda ise Develere yapılacak bir zulmun peşinden ceza nında geleceği bildirilmiştir.

 

Hud Süresi

11.63 - Salih, dedi ki: “Ey kavmim! Söyleyin bakayım, eğer ben Rabbim tarafından apaçık bir delil üzerinde isem ve bana tarafından bir rahmet (peygamberlik) vermişse, O’na karşı geldiğim takdirde beni Allah’tan kim koruyabilir? Demek ki, zarara uğratmaktan başka bana katkınız olmaz.”

11.64 - “Ey kavmim! İşte size mucize olarak Allah’ın dişi bir devesi. Bırakın onu, Allah’ın arzında yayılıp otlasın. Ona kötülük dokundurmayın, yoksa sizi yakın bir azap yakalar.”

11.65 - Derken onu kestiler. Salih, dedi ki: “Yurdunuzda üç gün daha yaşayın. (Sonra helâk olacaksınız.) İşte bu, yalanlanamayacak bir tehdittir.”

11.66 - (Helâk) emrimiz geldiğinde Salih’i ve beraberindeki iman etmiş olanları tarafımızdan bir rahmetle helâktan ve o günün rezilliğinden kurtardık. Şüphesiz Rabbin mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

11.67 - Zulmedenleri o korkunç uğultulu ses yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekaldılar.

 

وَيَاقَوْمِهٰذِهٖنَاقَةُاللّٰهِلَكُمْاٰيَةًفَذَرُوهَاتَاْكُلْفٖىاَرْضِاللّٰهِوَلَاتَمَسُّوهَابِسُوءٍفَيَاْخُذَكُمْعَذَابٌقَرٖيبٌ

Hud 64

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/d/51233/develerin-su-kaynaklarini-tukettigi-sebebiyle-10000-devenin-oldurulmesi-istenilmisti
Okumaya devam edin