34 yıllık ömrünün 15 yılını Kafkasya cihadında geçiren ve 2011 yılının Mayıs ayı başlarında pusuya düşürülerek şehid edilen Türkiyeli Kürt Komutan Abdullah Selahaddin (Cevdet Döger) şehadet yıldönümde rahmetle anıyoruz.

2 Mayıs 2011 günü işgal altındaki Çeçenistan'da gerçekleşen çatışmalarda şehid olan Emir Abdullah Selahaddin 10 yılı aşkın süren kardeşlik mücadelesinin en güzel örneği idi. İşgalin başladığı ilk günden bu yana Çeçenistan'ın ve Kafkasya'nın özgürlük mücadelesi içerisinde yer alan Komutan Abdullah, adeta direnişin tüm tarihine tanıklık etmişti.

Efsanevi şehid komutan Hattab'la başlayan cihad günlerinde Komutan Abdullah, cephenin tüm lider ve komutan kadrosu ile beraber oldu, çok sevildi ve büyük takdir topladı. Şehid lider Aslan Mashodov'da dâhil olmak üzere, Komutan Hattab, efsanevi lider Şamil Basayev, Ebu Velid, Ebu Hafs'ın bizzat yanında bulundu ve danışmanlıklarını yaptı.

O'nun izzetli mücadelesi ve kardeşleri için yapmış olduğu hizmet ve fedakarlıklar takdire şayandır. Komutan Abdullah Salahaddin, direnişin tarihi ve kalbi idi. Bizler Onu her zaman kardeşlerinin yanında onların sesi ve kalbi olarak hatırlamaya devam edeceğiz. Kendisini şehadetinin yıl dönümünde rahmet, minnet ve hasretle anıyoruz.

Allah ondan razı olsun ve firdevs cennetlerinde ağırlasın...(Amin!)

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/d/839/cecenistan-sehidi-komutan-abdullah
Okumaya devam edin