El Kaide lideri Usame Bin Laden'in ABD saldırısında yaşamını yitirdiği saldırı üzerine pek çok spekülasyon yapılmıştı.

Bugüne kadar çok çeşitli iddialar ortaya atılmıştı.

Fakat, saldırı sırasında evde bulunan Usame bin Laden'in eşi Emel Seda medyaya konuştu.

Emel Seda'ya göre saldırı anı şöyle gerçekleşti:

"Saldırı başlayıp askerler helikopterlerden atlamaya başladıkları zaman, o anda evde bulunan kardeşler onlarla çatışmaya girdiler. Çatışma çok ağır ve sarsıcıydı. 

Evimize saldıranlar, Amerikan ve Pakistan askerleriydi. Onlar beraber hareket ediyorlardı. O kadar çoklardı ki bir anda hepsi de avluyu ve evi sarmışlardı. 

Saldırı anında Usame, kendi odasındaydı. Derhal bir silah aldı ve pencereye koştu. Çatışmanın ilk dakikalarında yüzüne bir mermi isabet etti ve hemen oracıkta şehid oldu.

Ve bu, Şeyh için Allah'ın bir lütfu idi. 

Biraz sonra Amerikalılar, odaya girdiler ve Şeyh'in cansız bedenini buldular. Cesedi alıp evin dışına çıkardılar ve Amerikan deniz piyadelerine ait bir helikoptere götürdüler. 

Helikopter havalandıktan bir müddet sonra çok şiddetli bir patlama oldu. Muhtemelen isabet almıştı. Helikopterin parçaları her tarafa yayıldı. İçindeki herkes öldü ve parçaları etrafa dağıldı. Aynı şey Şeyh'in cesedine de oldu. 

Amerikalılar, zaferlerini tüm dünyada kutlamak için O'nun cesedini göstermek istiyorlardı fakat Allah, onların bu planlarını alt üst etti. 

Allah, Şeyh'in cesedini bile onlardan aldı. Onlara hiçbir şey bırakılmadı ve bu yüzden, O'nun cesedinin denize gömüldüğü hikayesini uydurmak zorunda kaldılar. Allah, O'nu bu dünyada iken de öldükten sonra da düşmanlarından korudu. 

Allah O'nun şehadetini kabul etsin ve kendisine cennette en yüksek dereceleri nasip etsin!"

Helikopter'in vurulduğu doğru

Emel Seda'nın verdiği bilgileri teyid eden bir haber kısa bir süre sonra Ağustos ayında Usame Bin Laden saldırısına katılan SEAL timinin bir helikopter saldırısına maruz kalmasıydı.

Bu olayda 22 SEAL üyesinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

ABD Başkanı Obama, ölen askerlerin arkadaşlarına ve ailelerine başsağlığı dilemişti.

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/d/848/usame-bin-laden%60in-olumundeki-sir-cozuldu
Okumaya devam edin