“Sizden Müslümanlar’ı Hıristiyan yapmanızı istemiyoruz. Sizin asil göreviniz Müslümanlar’ı İslam dininden uzaklaştırmaktır.

İslam düşmanlarının Müslümanlar üzerinde ki oyunları...

 

“Sizden Müslümanlar’ı Hıristiyan yapmanızı istemiyoruz. Sizin asil göreviniz Müslümanlar’ı İslam dininden uzaklaştırmaktır. Doğumlarından ölümlerine kadar haç takmasınlar, kiliseye gitmesinler, vaftiz olmasınlar ama Hıristiyan gibi yaşasınlar. Bunu çağdaşlık adı altında yapın. Allah’ı ve Peygamberi tanımayan bir nesil büyük işlerle idarelerle uğraşmaz; idealsiz, dinsiz, mefküresiz yaşarlar. Rahatı, tembelliği, parayı ve nefislerini sever; arzu ve şehvetlerini tatmin için uğraşırlar.

Müslümanlar’ı vaftiz etmek için boş yere çabalayıp durmayalım. Başka yollar, başka çareler deneyelim. İslam memleketlerinde girişeceğimiz faaliyetler de onlara, Hıristiyan adetlerini, Hıristiyan bayramlarını, Hıristiyan kültürünü, Hıristiyan ahlakını aşılıyalım.

Bir Müslüman’in doğumundan ölümüne kadar kimliğinde müslüman yazabilir, fakat bir Hiristiyan gibi yaşayarak camii önündeki teneşire yatmalıdır. Kiliseye gelmesine gerek yok, varsın camiye gitsin. Ama bir Müslüman’i hayati boyunca Hıristiyan gibi yaşatmalıyız.``

 

Rahip Samuel Zwemer
Misyonerlik Konferansı
Kudüs, 1935

 

Kaynak : https://www.hakkhaber.com/sizin-asil-goreviniz-muslumanlari-islam-dininden-uzaklastirmaktir-_d51215.html
Okumaya devam edin